Buradasınız : Ana sayfa » Atasözleri Deyimler

Tarih: 06 Mart 2016 Saat: 7:58


Sponsorlu Bağlantılar

Birlikten kuvvet doğar atasözü ile ilgili hikayeBirlikten kuvvet doğar
birlikten kuvvet doğar
Ali’nin babası Hasan amca kış hazırlıkları doğrultusunda evine 1 ton odun almış ve bu odunu getiren kamyon odunları evinin önüne indirerek gitmiş.Babası Ali’ye odunların odunluğa taşınması gerektiğini söylemiş ve bu işi Ali’nin yapmasını istemiş.Ali odunları taşımaya başlamasından 2 saat geçmesine rağmen çok az bir miktar taşıyabilmiş.Ali akşama kadar bunun yarısını taşıyabileceğini düşünmüş.
Ali hemen arkadaşlarından 4 kişiyi yardım etmesi için aramış ve onlar ile beraber bu odunları 1 saat içinde taşımışlar.Ali ve arkadaşları birlik olmuşlar ve bu zor işin üstesinden kolaylıkla gelmişler.
Bu hikayeden almamız gereken ders birlikten kuvvet doğar ve yapılması zor olan işler,birlik ve beraberlik içinde olunduğu zaman kolay hale gelir.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız Su testisi su yolunda kırılır atasözü ile ilgili hikaye konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
birlikten kuvvet doğar, birlikten kuvvet doğar ile ilgili hikayeler, birlikten güç doğar, birlikten kuvvet doğar hikayesi, birlikten kuvvet doğar ile ilgili kısa hikayeler

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı