Tarih: 22 Ekim 2015 Saat: 22:15

Denetleyici ve düzenleyici sistem hastalıkları nelerdir






Denetleyici ve düzenleyici sistem hastalıkları
denetleyici ve düzeneleyici sistem hastalıkları

Felç
Beyindeki kan akışının azalmasından dolayı kasların ve sinirin düzenli çalışmasının engellenmesi, hareket sinirlerinin zedelenmesiyle oluşur.

Sara(epilepsi)
Beyinde bulunan sinir hücrelerinin görevlerini yerine getirememesi sonucunda geçi bilinç kaybı ile sara nöbetleri ortaya çıkar.

Merkezi sinir sistemleri hastalıkları nelerdir2Parkinson
Beyinde ki alanları sinir hücrelerinin görevlerini yerine getirememesi sonucunda ellerin birinin istem dışı hareketler göstermesi ve bilinç kaybının oluşması.

Menenjit

Omuriliği ve beyni kaplayan zarların virüs ve bakteri, mantar gibi zararlı olumlar sonucunda iltihaplaşmasıdır. Ölümle sonuçlanabilir.

Kuduz
Kuduz hayvanlardan insanlara bulaşan ve sinir sistemlerini etkisi altına alan kuduz mikrobu sayesinde tüm sinir sistemleri alt üst olarak yok olurlar. Ölümlerle sonuçlanabilmektedir.

Çocuk felci
Omurilikte bulunan kaslarda kasılmalar gösteren, sinir hücrelerine zarar verici bakteri oluşumların neden olduğu bir hastalıktır. Virüsler dışkı yoluyla yayılma gösterirler. Ağız yolundan enjekte edilen ilaçlarla tedavi edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Denetleyici ve düzenleyici sistem nedir kısaca konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
denetleyici ve düzenleyici sistem hastalıkları, denetleyici ve düzenleyici sistemi hastalıkları, denetleyici ve düzenleyici sistemler hastalıkları, Denetleyici ve düzenleyici sistemlerin hastalıkları, denetleyici ve düzenleyici sistemin hastalıkları

3 Yorum var

1 | ipek nur

23 Ekim 2015 ● 00:51

kalp kasının özellikleri

2 | Bigi bigi mamma

10 Ekim 2016 ● 14:02

teşekkür ederiz harika bir yer

3 | saliha

17 Ekim 2016 ● 20:22

beğendim çok güzel

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı