Buradasınız : Ana sayfa » Eğitim Dünyası

Tarih: 18 Ekim 2015 Saat: 16:58


Sponsorlu Bağlantılar

Duyu organlarının sağlığını korumak için neler yapmalıyız kısacaDuyu organlarının sağlığını korumak için neler yapmalıyız

Duyu organlarımız beş tanedir Bunlar göz, kulak, burun, deri ve dilimizdir. Duyu organlarımız sayesinde görür,duyar,koklar ve tat alırız. Duyu organlarımızında sağlığını korumalıyız.
duyu organları

Göz: Gözlerimizi tozdan ve mikroplardan elimizden geldiğince korumalıyız. Uzun süreli televizyon seyretmemeli ve bilgisayar karşısında fazla kalmamalıyız.

Kulak: Kulak temiliğine dikkat etmeliyiz. Kulağa herhangi şeyler sokulmamalıdır. Kulak ile ilgili enfeksiyon ve başka rahatsızlıklarda doktora gitmeyi ihmal etmemeliyiz. Çok yüksek sesli müzik dinlememeliyiz.

Burun: Burun temizliğine dikkat edilmeli anacak burundaki kıllar koparılmamalıdır. Burundaki kıllar dışardaki havayı alırken havayı süzerler. Keskin koku içeren maddeleri koklamamalıyız.

Deri: Bizi dış etmenlerden koruyan ve dokunma hissi veren örtü derimizdir. Derimizi temiz tutarak mikroplardan korunmalıyız. Derimizde oluşan yara ve kesikleri temizleyerak enfeksiyon kapmasını önlemeliyiz. Uzun süre güneş altında kalmayalım.

Dil: Aşırı sıcak ve aşırı soğuk yiyecekler tüketeyelim Dişerimizi fırçalarken dilimize fırçalayabiriz.
Alkol, sigara ve bağımlılık yapan maddelerden uzak durmalıyız.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız Evden okula giderken niçin güvenli yollar tercih edilmelidir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
duyu organlarimizin sagligini korumak icin neler yapmaliyiz, duyu organlarımızı korumak için neler yapmalıyız kısaca, duyu organlarimizi sağlığını korumak için neler yapmaliyiz, duyu organlarmzn saglgni kurumak icin neler yapmalyz yaznz, Duyu organlarımızı korumak için neler yapmalıyız kısaltılmış hali

3 Yorum var

1 | Anonim

15 Kasım 2015 ● 12:29

duyu organlarının sağlığını korumak için sağlıklı olmak ve güzel beslenmek gerekir.spor yapmak yürüyüş yapmak lazım

2 | Dwsmarejxhdnxnrcutngf

15 Kasım 2015 ● 12:42

harika yazılar bu site gerçekten de müthiş

3 | dhfxhdyt

9 Aralık 2015 ● 15:51

Çok guzel

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı