Tarih: 19 Mart 2016 Saat: 9:29

Türkiye’yi anlatan kısa yazı


güzel türkiye
Türkiye Asya ve Avrupa kıtasını birleştiren, köprü görevi yapan, çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış, kültürel değerleri çok fazla olan güzel bir ülkedir.Jeopolitik önemi fazla olan bir ülkedir. Türkiye sevgi saygı ve hoşgörü ülkesidir.Bir çok din,ırk ve mezhebe sahip insanların birlikte yaşadığı doğal, kültürel, güzellikleri çok olan bir ülkedir.Halkının % 98’i Müslümandır.Yedi coğrafi bölge ve 81 tane il vardır.Ülkenin genelinde ılıman iklim hüküm sürerken karasal ve Akdeniz iklimi daha çok görülmektedir. Ekonomisi tarım sanayi turizm ve hayvancılık yönünden canlıdır.Tarım alanları çok elverişlidir.Her çeşit sebze ve meyve yetiştirilmektedir.Karadeniz bölgesinde çay ve fındık üretimi çok fazladır.Akdeniz bölgesinde seracılık yapılırken dört mevsim tarım yapılabilmektedir.Yeraltı zenginlikleri de fazla olan Türkiye2de değişik madenler çıkartılmaktadır.Nüfusu yaklaşık 72 milyon kadardır.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Kıyıdan ayrılmaya cesaret eden insan engin okyanuslara ulaşır düşünce yazısı konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
türkiye yi genel anlamda tanıtan bir yazı, turkiyeyi anlatan kisa ve guzel yazilar, turkiye ile ilgili atilan yazi basliklari

1 Yorum var

1 | ilbey şen

14 Mayıs 2016 ● 12:50

süper bir site buuu

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı