Tarih: 29 Şubat 2016 Saat: 18:57

Adalet mülkün temelidir ile ilgili kompozisyon örneği


adalet mülkün temelidir
“Adalet mülkün temelidir” kompozisyon

Mülk; insanların yaşadığı topraklar, ülke, vatan , devlet anlamlarına gelmektedir.Bu nedenle mülkün temeli olan adalet insanların hakkaniyetini, eşitlik ilkesini hak aramalarını temsil etmektedir.Adalet insanların en önemli gereksinimleridir.

Bir ülkede adalet olmadığı zaman huzur ve refahın olması da mümkün değildir.Adaletin olmadığı yerlerde insan kayırmaları,kaos,huzursuzluklar olur.İnsanların devletlerine güvenleri ve inançları kalmaz.Güçlü olanın haklı olduğu durumların meydana gelmesi kaçınılmaz olur.Oysa adalet olan yerlerde insanlar her türlü haklarının korunduğunu bilir ve insanlar arasında eşitlik olur.Güçlü olanın değil haklı olanın hakkı adalet ile tanzim edilir.İşte tüm bunlardan dolayıdır ki güçlü bir devletin ülkenin olması için en önemli unsur adaletin düzenli işlemesidir.Yani adalet mülkün temelidir.

İnsanların toplum olarak yaşaması onlar arasındaki anlaşmazlıkların, hukuksuzlukların düzeltilmesi için adalet çok önemlidir.İlk önce adalet olacak ki ondan sonra insanların güven ve huzuru olsun.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız İşleyen demir ışıldar (pas tutmaz) kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
Adalet Mülkün Temelidir Kompozisyon, adalet mülkün temelidir kompozisyon yazısı, adalet mülkün temelidir, adalet mülkün temelidir sözü ile ilgili kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı