Tarih: 15 Kasım 2015 Saat: 9:04

Atatürk olmasaydı ne olurdu kompozisyon kısa


atatürk
Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur.Yani Atatürk olmasaydı bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti olmazdı.Bu devlet onun azmi cesareti ve fedakarlığı ile var olmuştur.
Osmanlı devleti artık yıkılmış,yurdun her yeri düşmanlar tarafından işgal halindeydi.Halk perişan,fakir ve çaresiz durumda idi.Atatürk üstlendiği sorumluluk ve halkına olan sevgisi ile bir mücadele başlattı.Her şeyden önce halkın cesaretini arttırarark inancını sağlamlaştırdı.Samsun’a çıkış bunun bir göstergesidir.Kurtuluş savaşında başarılı olmak ve cunhuryetin kurulması bizlerin bugün bağımsız ve güçlü bir devlet olmamızın temelleridir.Atatürk olmasaydı şimdi bunlardan hiçbirini göremezdik.Ülkemiz belkide hiç olmayacak ve bizler de olmayabilirdik.
Atatürk demek Türkiye demek Türkiye demek Atatürk demektir.İyiki Atatürk varmış ve bizler bugün bu ülkede huzur içinde müreffeh içinde yaşayabiliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Öğretmene saygı ve sevgi ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
atatürk olmasaydı ile ilgili kompozisyon, atatürk olmasaydı ne olurdu kompozisyon, Atatürk inkılapları olmasaydı ne olurdu konusu ile ilgili bir kompozisyon, atatürk olmasaydı konulu kompozisyon, ataturk olmasaydi bugun turkiye nasil olurdu kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı