Tarih: 15 Kasım 2015 Saat: 9:04

Atatürk olmasaydı ne olurdu kompozisyon kısa


atatürk
Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur.Yani Atatürk olmasaydı bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti olmazdı.Bu devlet onun azmi cesareti ve fedakarlığı ile var olmuştur.
Osmanlı devleti artık yıkılmış,yurdun her yeri düşmanlar tarafından işgal halindeydi.Halk perişan,fakir ve çaresiz durumda idi.Atatürk üstlendiği sorumluluk ve halkına olan sevgisi ile bir mücadele başlattı.Her şeyden önce halkın cesaretini arttırarak inancını sağlamlaştırdı. Samsun’a çıkış bunun bir göstergesidir.Kurtuluş savaşında başarılı olmak ve Cumhuriyetin kurulması bizlerin bugün bağımsız ve güçlü bir devlet olmamızın temelleridir.Atatürk olmasaydı şimdi bunlardan hiçbirini göremezdik.Ülkemiz belkide hiç olmayacak ve bizler de olmayabilirdik.
Atatürk demek Türkiye demek Türkiye demek Atatürk demektir. İyiki Atatürk varmış ve bizler bugün bu ülkede huzur içinde müreffeh içinde yaşayabiliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Öğretmene saygı ve sevgi ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
atatürk olmasaydı ne olurdu kompozisyon, atatürk olmasaydı ile ilgili kısaca kompozisyon, atatürk olmasaydı ile ilgili kompozisyon, Atatürk inkılapları olmasaydı ne olurdu konusu ile ilgili bir kompozisyon, atatürk olmasaydı ne olurdu madde madde

1 Yorum var

1 | Barış

19 Aralık 2016 ● 18:58

Güzel beğendim Atatürk sayesinde özgür bağımsız bir devlete sahip olduk

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı