Tarih: 11 Ekim 2015 Saat: 14:55

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir kompozisyon


Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir.
beni görmek demek
Atatürk’ün fikirleri ve devrimleri
Bizlere vecizelerinin en önemli ve anlamlılarından birini söyleyen Atatürk ,halka ışık tutan,yol gösteren bu söz ile aslında Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmayı hepimize görev olarak vermiştir.Bizlerin de bu yolda emin adımlar ile ilerlememiz ve Atatürk’e layık olmamız gerekir.

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değil” derken anlatılmak istenen aslında benim fikir ve düşüncelerimi bilmeniz,Cumhuriyete sahip çıkmanız,devrimlere ve yeniliklere sahip çıkmanız,bilmeniz,anlamanız ve ilerletmeniz demektir.Atatürk’ün yüzünü bizler göremedik ama onu görmüş ve konuşmuş gibi anlamaktayız.Bunda onun fikir ve düşüncelerinin anlaşılması,öğrenilmesi ve ülkemiz devletimiz için neler düşündüğünü bilmemiz sağlamaktadır.

Bizlerin Atatürk’ün izinden gitmemiz, onun açtığı yolda ilerlememiz,ülkemizi muassır medeniyetlerin üzerine çıkartmamız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız İnsan yapacaklarını kendisi için yapmalıdır komposizyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir sözünün anlamı, beni gormekmek gormek demek kompozisyon, beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir anlamı, beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir kompozisyon, beni görmek demek yüzümü görmek demek değildir açıklaması

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı