Tarih: 09 Ekim 2015 Saat: 17:52

Bilenle bilmeyen bir olur mu kompozisyon örneği


Bilenle bilmeyen bir olur mu kompozisyon
Cehaletin zararları

İnsanların en tehlikeli olanları cahil olanlardır diye bir söz vardır.Bu da cehaletin ne kadar kötü ve tehlikeli olduğunu anlatmak için yeterlidir.İnsanların bilgili olmaları kendilerini yetiştirmeleri ve eğitim almaları onların birey olarak kaliteli bir insan,toplum olarak da gelişmiş bir toplum yapar.

bileşnle bilmeyen bir olur mu

Zumer suresinin 9.ayetinde Cenabı Allah “bilen ile bilmeyen bir olur mu?” diye sormakta,bizleri düşünceye ve eğitime sevk etmektedir.Bilen insanların yani eğitim alanların başka insanlara da faydası olur iken; cahil olanların hem kendilerine hem de başkalarına zararları dokunabilir.Bilgi paylaştıkça büyür ve başkalarına ışık tutar.Onların da bilgilenmesine ve kalite olarak yükselmesine vesile olur.

İnsanların başlarına gelen tüm olumsuzlukların geneli bilgisizilik ve cehaletten gelmektedir.Bugün insanların araştırma yapmadan,sağdan soldan duydukları ile bir çok şeyi doğru kabul etmesi,toplumun cehaletine katkı sağlamaktan başka bir işe yaramamaktadır.

İnsanlar en azından kendilerini ilgilendiren konularda araştırma yapmaları,öğrenmeleri gerekir.Özellikle dini emir ve yasaklarını öğrenmeli ve dini yanlış anlamaların önüne geçerek,gerçek bir dini yaşayabilmeli ve öğretebilmelidirler.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Edebi eserler toplumsal bir yansımadır kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
hiç bilenle bilmeyen bir olurmu kompozisyon, bilenler ve bilmeyenler arasındaki farklar ör kompozisyon, bilen ile bilmeyen bir olur mu, bilen ile bilmeyen bir olurmu kompozisyon deneme, bilenler ve bilmeyenler kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı