Tarih: 18 Ocak 2015 Saat: 11:50

Bilgisayarın faydaları ve zararları ile ilgili kompozisyon


Bilgisayarın faydaları ve zararları ile ilgili kompozisyon örneği

bilgisayar kompozisyon

Günümüzde olmazsa olmaz teknolojik cihazlardan ilki şüphesiz bilgisayardır. Bilgisayar, verileri işleyen ve işlediği verileri kullanıcıya aktarabilen elektronik bir cihazdır. Bu yönüyle içinde bulunduğumuz çağın yegane icadıdır diyebiliriz.

Bilgisayar bilgi ihtiyacımızı en fazla karşılayan cihaz olma özelliğine sahiptir. İçinde hayatımızda var olan her şeyi barındırır. Bilgisayarın oldukça faydalı olduğunu biliyoruz. Merak ettiğimiz en ufak bir şeyi öğrenebilmek için bilgisayardan faydalanıyoruz. Bir çok yeni öğrenme programı ve her sektördeki teknolojik gelişimin temelini bilgisayar oluşturmaktadır. Mesleki anlamda ilerlemeye olan katkısının büyüklüğü de yadsınamaz. Her teknolojik cihazın yararlarının yanında zararları da vardır. Bilgisayarın en büyük zararı ise kötüye kullanımdır. Amacının dışında kullanıldığında bilgisayar insana büyük zararlar verir. Ayrıca bu durum bağımlılık haline geldiğinde, insan hayatının değerli bir bölümü bu uğurda yok edilmiş olur.

Teknoloji ve teknolojinin getirdikleri insanlar ve dünya için oldukça güzeldir. Mühim olan bunu yararlı bir biçimde kullanabilmektir. Gelişim, insanlara mutlak fayda vermelidir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Yalan ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
bilgisayarın yararları ve zararları, bilgisayar ile ilgili kompozisyon, gunumuzde bılgısayar oyunlarının faydalarıvezararlaı ıle ılgılı yazılar, bilgisayarın yararları ve zararları ile ilgili kompozisyon, internetin yararları ve zararları ile ilgili kompozisyon

7 Yorum var

1 | cansu

31 Mart 2015 ● 20:54

Bence daha kisa ve ozet gecebilirdi ama yinede tesekkurler

2 | gülizar

10 Nisan 2015 ● 16:00

teşekürler beybi

3 | apo

10 Mayıs 2015 ● 11:44

tşk ama kısa olsa iyi olurdu

4 | dilek

29 Kasım 2015 ● 15:01

Evet cok iyidi

5 | Eda

29 Şubat 2016 ● 11:44

çok işime yaradı teşekkürler

6 | fatma

3 Mart 2016 ● 14:11

çok işime yaradı

7 | Anonim

25 Mart 2016 ● 16:59

aşıkoldum

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı