Tarih: 29 Aralık 2015 Saat: 16:30

Bin düşün bir söyle kompozisyon örneği


Bin düşün bir söyle kompozisyon
bin düşün bir söyle
Ağzımızdan çıkan her sözün bizi bağladığını bilmek ve çıkan her sözün geri döndürülemez bir ok olduğunu kavramak gerekir.Bu nedenle insanların konuşmadan önce düşünmeleri,sözcüklerini tartmaları ve ondan sonra söylemeleri hem kendileri hem de karşıdaki insanlar içi daha iyi olacağını bilmek gerekir.
Hayatımızda sürekli konuşuruz,konuşma bir iletişimdir.Konuşurken sözcükleri özenle seçmek gerekir.Bazen hiç istemediğimiz sözler ağzımızdan çıkabilir.Bu da karşımızdaki insanı yaralayabilir,gücendirebilir ve biz de zor durumlara düşebiliriz.İletişimin temeli olan konuşmak bizi ifade etmektedir.Bazı zamanlar istediğimiz şeyleri değil o anki duygularımız ile konuşuruz.Bunun faydasından çok zararları vardır.Her doğru her yerde nasıl söylenmez ise konuşurken de bin düşünmeli ve bir kere söylemeliyiz.
İnsanlar ile kırıcı olmadan ve güzel bir iletişim istiyorsak mutlaka sözlerimize dikkat etmeliyiz.Bunun da tek ve doğru yolu ilk önce düşünmek tasarlamak onsan sonra dile getirmek olmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
bin düşün bir söyle ile ilgili kompozisyon, bin düşün bir söyle kompozisyon, bin düşün bir söyle anlamı, bin düşün bir söyle atasözünün anlamı, çok düşün az söyle kompozisyon

1 Yorum var

1 | kaan

16 Nisan 2016 ● 10:26

çok güzel

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı