Tarih: 07 Haziran 2015 Saat: 14:35

Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur kompozisyonu


Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur atasözü ile ilgili kompozisyon

Eğitimin Önemi
deveye hendek anlatmak
İnsanların en tehlikeli olanları cahil olanlardır.Cahil insan hayata sadece kendi penceresinden bakar.Sadece kendi doğruları vardır.Yeni fikir ve düşüncelere kapalı olurlar.Zira kapasiteleri bu kadarına yetmektedir.

Atasözünde anlatılmak istenen şeyin aslında nasıl ki develerin bazı fiziksel özelliklerinden dolayı hendek atlamayacakları ise cahil insanların da laf anlaması o derecede zordur.Yani imkansız gibi bir durum ortaya çıkmaktadır.İnsanların kendilerini eğitmeleri şgeliştirmeleri ve her türlü yeniliğe açık olmaları gerekir.

Cahil olmamak ve cahil kalmamak için ailelere de büyük görevler düşmektedir.Çocukların eğitimlerine öğretimlerine önem vermeleri ve gelecek nesillerin daha b,ilinçli olmaları için mücadele etmeleri gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Rüzgar esmeyince yaprak oynamaz (dal kımıldamaz) kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur kompozisyon, cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur kompozisyonlari, cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur kompozisyon, cahil insana laf anlatmak deveye, cahil insanlarla ilgili kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı