Tarih: 16 Haziran 2015 Saat: 21:16

Cesaret ile ilgili kompozisyon örneği


Cesaret ile ilgili kompozisyon

Hayatta başarılı olabilmek için insanın birtakım niteliklere sahip olması gerekmektedir. Bu niteliklerden biri de şüphesiz cesarettir. Cesareti olmayan insan başarı için gereken adınları atamaz.

Cesaret insana bir şeyleri yapabilmek için güç veren histir. Cesaret sayesinde adım atmaktan korkmayız. Cesaret korkunun olmadığı yerde vardır. İnsan cesur olduğu müddetçe risk almaktan kaçınmaz. Risk almadan başarı sağlanmaz. Her işte risk vardır. Dolayısıyla risk almak için cesaret duygusu içimizde olmalıdır. Bu duygu çoğu zaman benliğimizde bulunmaktadır. Yine de başka etkenlerle de sağlanması mümkündür. İnsan cesur olmak için çaba harcayabilmektedir.

İnsan pek çok duyguyu bir arada taşıyabilen bir canlı olması nedeniyle cesareti de bünyesinde barındırır. Yaşamda hayatta kalmak dahil pek çok başarının temeli cesur olmak ve cesaret gerektiren adımlar atmaktan geçer.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
cesaret ile ilgili kompozisyon, cesaretle ilgili yazılar, risk almadan basari olmaz kompozisyon, cesaret adlı kompozisyonlar, cesaretlik ile ilgili kompozisyon

1 Yorum var

1 | nurgul

24 Şubat 2016 ● 21:17

Bence çok iyi bir kompozisyon ödevime iyi oldu

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı