Tarih: 16 Aralık 2015 Saat: 16:21

Çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız kompozisyon örneği


Çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız kompozisyon
Temiz Çevre 
Yaşadığımız çevreyi temiz tutmak ve çevre kirliliğini önlemek için biz insanlara büyük görevler düşmektedir.Zira çevreyi kirleten de yine bizleriz.Çevrenin temiz olması tüm canlıların daha sağlıklı olması anlamına gelmektedir.
cevre-kirliligi-kompozisyon
Çevre kirliliğini önlemek için,ilk başta eğitimin artması gerekmektedir.İnsanların çevre hakkında bilinçli olmaları gerektiği anlatılmalıdır.Fabrikaların kimyasal ve diğer atıklarının denize yada doğaya boşaltmaması gerekir.Fabrikaların bacalarında gelişmiş filtreler olması gerekir.İnsanların doğaya arkadaş gibi yaklaşmaları,çevreye çöp atmamaları lazım.Araçların egzoz bakımları ve kontrolleri aksatılmadan yapılması gerekir. Ormanların korunması,ağaç kesimlerinin kontrollü olması gerekir.Ses kirliliğinin önlenmesi gerekir.Çok ihtiyaç olmadığı sürece özel araçlar ile trafiğe çıkmamak,toplu taşıma araçlarını kullanmak gerekir.
İnsanların çevreye olan duyarlılığı ilk önce kendi yakın çevresinden başlamalı,ondan sonra toplum olarak duyarlı olmak gerekir.Devletin de çevreyi koruma konusunda yasalar çıkartması ve bu yasaların caydırıcı olması gerekir.Temiz bir çevre hepimizin hakkıdır.Gelecek nesillere de temiz bir dünya bırakmak görevimizdir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Dürüst ve güvenilir olmak ile ilgili kısa hikaye konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız, çevre kirliliğini önlemek için neler yapılmalıdır, çevre kirliliğini önlemek için neler yapılmalı, cevre kırlılıgını onlemek ıcın neler yapmalıyız ıle ılgılı yazı, Cevre eğitimini neler yapılmalı kompozisyon

4 Yorum var

1 | Anonim

9 Mart 2016 ● 14:01

Çok teşekkür ederim işime çok yaradı

2 | Ali

29 Mart 2016 ● 17:30

Çok güzel olmuş muhteşem çevreyi temiz tutalım

3 | Yiğit Akyol

14 Nisan 2016 ● 17:23

bence çok güzel

4 | enes bayram

19 Ekim 2016 ● 21:07

valla işime çok yaradı hocaya 1 haftadır getirecem diyorum o resmi çok sevdim ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı