Tarih: 21 Haziran 2015 Saat: 14:01

Cömertlik ile ilgili kompozisyon örneği


Cömertlik ile ilgili kompozisyon

İnsan canlılar içerisinde en duygulusu ve en düşüncelisidir kuşkusuz. Çevresindekilerle etkileşiminde de bu duygu ve düşünceler ön plandadır. İnsanın başkalarını da düşünmesi bundan ileri gelmektedir.

Hayatta pek çok şeye ihtiyaç duyarız. İhtiyaçlarımızı karşılamak maksadıyla çalışır ve kazanırız. Bazen kazandıklarımız bize yeter hatta artar bile. İşte o zaman kendimizden başkalarını da düşünmenin zamanı gelmiş demektir. Bu durumda elimizdekileri ihtiyacı olanlarla paylaşmamız gerekmektedir. İnsanın başka insanlarla paylaşmayı istemesi cömertliktir. Cömertlik zor hayat şartlarında kişileri birbirine bağlayan, dayanışmayı sağlayan en mühim unsurlardandır. Dolayısıyla cömert insan düşüncenin en güzelinde bulunmuş olur.

Hayatta insanların birbirine ihtiyaç duyması sıkça kendini göstermektedir. Bu durumda yardımlaşmanın önemi inkar edilemez düzeydedir. Cömertlik en insani ve gerekli erdemlerden birisi olarak karşımıza çıkar.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
cömertlik ile ilgili kompozisyon, cömertlikle ilgili kompozisyon, Cömertlik ve kanaatkarlık ile ilgili kompozisyon, cömertlik ile ilgili yazı, cömertlik ve yardimlasma ilgili kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı