Tarih: 25 Nisan 2015 Saat: 11:36

Dost başa düşman ayağa bakar kompozisyon örneği


Dost başa bakar düşman ayağa ile ilgli kompozisyon

Dost-başa-bakar-düşman-ayağa

Dostlar maddiyata önem vermez

İnsanların dostları onların maddi durumları ve kılık kıyafetleri ile ilgilenmez,bilakis onların düşünceleri,karakterleri ve huyları ile ilgilidirler.Dostluklar para yada başka maddi şeyler üzerine kurulmaz.

İnsanların kılık kıyafetleri önemlidir.İnsanların bizlere yaklaşırken yada bizim için fikir sahibi olmalarında kılık kıyafetlerin giyim şekillerinin önemi fazladır.Bu tarz yaklaşımların gerçek olmadığı ve çıkar ilişkisi güttüğü kesindir.Fakat bizi seven yakınlarımızın dostlarımız böyle beklentileri asla olmaz.Onlar bizlerin düşünce babında karakter yapımızda ve huy ahlak gibi değerlerimize önem verirler.Dostlarımızın dost olması zaten bu kıriterler doğrultusunda olmaktadır.Fakat bazı dost görünümlü insanların bizlerin maddi değerlerimize göre hareket etmeleri onların gerçek anlamda dost değil aksine en ufak bir sıkıntıda bize sırtlarını dönmeleri anlamına gelir.Bu tip insanların her zaman akıllarında maddi bir çıkar söz konusudur.

Hayatta gerçek dostları bulmak zordur.Bu nedenle zaten dost sayısı bir kaçı geçmez.Bizlere parasal maddi yaklaşımlar içinde olanların elenmesi ve gerçek dostlar ile hayata devam edilmesi daha sağlıklı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar


Bir önceki yazımız olan Derdini söylemeyen derman bulamaz kompozisyon örneği başlıklı makalemizde atasözü, bulamaz ve derdini hakkında bilgiler verilmektedir.

Buradan Geldiler:
daist basa dusman ayaga bakar ata sozu ile ilgili kompazisyon, dost başa düşman ayağa bakar atasözü ile ilgili kompozisyon, dost başa düşman ayağa bakar ilgili kısa kompozisyon, dost başa düşman ayağa bakar kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı