Tarih: 15 Kasım 2015 Saat: 15:39

Dürüstlük ve güvenilirlik insana neler kazandırır kompozisyon örneği


Dürüstlük ve güvenilirlik insan
Dürüstlük ve güvenilirlik insana neler kazandırır
İnsanların dürüst olması aynı zamanda güvenilir olması demektir.İnsanların erdemli,çalışkan olması dürüst olması,ahlaklı olmaları bir çok pozitif yönleri barındırmaktadır.Sözünde duran emanete sahip çıkan insanlar herkes tarafından takdirle karşılanır ve güvenilir olurlar.
Hayatımız içinde bir çok insan tanırız.Bu insanlara kendi açımızdan değer verirken bazı özelliklerini göz önüne alırız.Bir insana iş yaptıracağımız zaman dürüst olanını tercih ederiz.Esnaftan alış veriş yaparken dürüst olanlardan yaparız.Yani tüm bunlar aslında insanların dürüst ve güvenilir olmalarının kazancıdır.Yalancı olan sözünde durmayan insanlara sadece bir kere kanarız.Ondan sonra her zaman güvenebileceğimiz insanlar olması için çabalarız.Aile gibi kutsal kurumlarda bile dürüstlük ve güvenilir olmak önemlidir.İnsanlar evlenirken sadece fiziksel özelliklerden dolayı değil aynı zamanda güvenebilecekleri insan olması özelliklerine bakar.
Dürüstlük ve güvenilir olmak birbirlerine paraleldir.Dürüst olmayan kimse aynı zamanda güvenilmezdir.İnsanlar namlarıyla yürür. Namınız iyi olursa her kapı size açılır.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Atatürk olmasaydı ne olurdu kompozisyon kısa konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
çalışkan ve dürüst olmak bize ne kazandırır, çalışkan ve dürüst olmak bize neler kazandırır, insanlarla dost olmak insana neler kazandırır kompozisyon, dürüstlük ve güvenilirlik, Güvenilirlik olmasaydı?

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Diriliş,

Hatayın Starı