Tarih: 01 Nisan 2015 Saat: 22:42

Hava su ve toprağın temiz kalması ile ilgili kompozisyon


Hava su ve toprağın yaşam için önemi

Dünyada yaşamın sürmesi için hava su ve toprak çok önemli rol oynamaktadır. Hava su ve toprak canlıların yaşam kaynağıdır
Hava su ve toprağın canlılar için önemli olması ile bitlikte temiz olması da çok önemlidir. Havanın kirli olması başta insanlar için ciddi tehditlere neden olmaktadır. Bunların başında astım, solunum yolu hastalıkları ve kanser türleri insanların hastalanmalarına hatta ölümle sonuçlanmasına yol açabilmektedir.
Hava kirliliği asit yağmurları ile beraberinde suyun ve toprağında kirlenmesine sebep olacaktır.Bilindiği gibi su canlılar için önemli bir yaşam kaynağıdır. Kirli suyun kullanılması canlıların hayatını riske atmaktadır. Suyun kirli olması suda yaşayan canlılar içinde birer risk olur ve yaşamlarını uzun süre idame ettiremezler.
Toprak kirliliğinin olması bir çok canlının besin yaşam ve korunma kaynağı olan bitkilerin yetişememesine neden olacaktır.
Hava su ve toprağın temiz kalması başta insanlar olmak üzere bütün canlıların ve bitkilerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri ve nesillerinin devam ettirebilmeleri için kirletilmemelidir.
Temiz hava temiz suyu ve temiz toprağı beraberinde getirir. Temiz bir dünyada yaşamak istiyorsak Havamızı suyumuzu ve toprağımızı kirletmeyelim. Havanın suyun ve toprağın temiz kalması doğanın dengesinin korunmasıdır.
Temiz dünya

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız İçki kötülüklerin anasıdır kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
toprak ile ilgili kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı