Tarih: 01 Aralık 2015 Saat: 18:58

Kalem kılıçtan keskindir ile ilgili kompozisyon örneği


Kalem kılıçtan keskindir ile ilgili kompozisyon
kalem kılıçtan keskindir
İnsanlar tarih boyunca hep savaşlar yapmış gücünü savaş galibiyetlerine bağlamış ve korku ve sindirmeler ile güç elde etmeye çalışmışlardır.Aslında insanların fikirlerine görüşlerine hükmetmeye çalışmışlardır.
Matbaanın icadı ile insanların fikirlerini görüşlerini yansıtmaları ve özgürce dile getirmeleri büyük halk kitlelerini etkilemiş ve aslında kalemin yani yazıların gücü kılıcın önüne geçmiş savaş yerine barış içinde fikirler anlatılmaya çalışılmıştır.Bugün gazeteler,dergiler,makalelerle,köşe yazıları ve hatta İnternet ortamında sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan bilgiler geniş bir insan kitlesini etkilemekte harekete geçirebilmektedir.
İnsanlar düşünceleri fikirleri ve görüşleri ile kendilerini ifade etmektedir.Bu da ancak kalemin gücü ile olmaktadır.Korku ve baskı yerine özgür bir ortamda fikirlerin yarışması daha etkili olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Ağaç yaprağı ile gürler atasözü ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
kalem kılıçtan keskindir kompozisyon, kalem ile ilgili kompozisyon, kalem kılıçtan üstündür atasözü ile ilgili kompozisyon, kalem kılıçtan keskindir konulu kompozisyon, kalem kılıçtan keskindir

2 Yorum var

1 | serenay sarıkaya

1 Mart 2016 ● 17:16

çok güzel bir şey ama bizim hoca internetten alınmasını istemed =c

2 | sümeyyye hakbilen

19 Kasım 2016 ● 21:45

çok iyi bir yazı

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı