Tarih: 30 Eylül 2015 Saat: 14:39

Komşu ve komşuluk ile ilgili kompozisyon örneği


komşuluk
Komşu ve komşuluk ile ilgili kompozisyon
İyi komşu huzur demektir
Komşu insanların yaşadığı evin yakınlarında yaşayan diğer insanlardır.Komşuluk ve komşular herkes için önemli ve ilişkilerinde güzel olması gereklidir.Zira, komşular, bize yeri geldiği zaman en yakın insanlardır.

Komşular ve komşuluk hakkında bir çok atasözleri,hadisler ve ayetler bulunmaktadır.Peygamber efendimiz ahirette ilk önce komşuluktan sorguya çekileceğimizi söylemiştir.Yani bu derece önem taşımaktadır.Komşular ile iyi bir ilişki içinde olmak, onların zor zamanlarında yanında olmak, birlik ve beraberlik içinde huzur ve güven ortamını tesis etmek bizlerin elindedir.Ev alma komşu al atasözünde anlatıldığı gibi iyi bir komşu lüks bir evden daha kıymetlidir.

İnsanların barış,huzur ve güven gibi konulara önem verdiklerini biliyoruz.Bu da ancak aile ve komşuluklardan başlamaktadır.Yaşadığımız yerin ve komşuların iyi olması adeta bir cennet niteliği kazanmasını sağlar.Tam tersi olduğu zaman da yaşadığımız yer cehenneme döner.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Tatlı dil ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
komşuluk ile ilgili kompozisyon, komşulukla ilgili kompozisyon, komşu ile komposozyon, komşu ile ilgili kompozisyon, komşuluk ilişkileri ile ilgili yazı

2 Yorum var

1 | mikail

18 Şubat 2016 ● 17:55

Tesekkurler ellrinize saglik odevime yarsimci oldugyz icin

2 | Merve

28 Aralık 2016 ● 13:31

Bana da çok yardımcı oldu

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı