Tarih: 09 Aralık 2015 Saat: 15:32

Kötü söyleme eşine ağu katar aşına atasözü ile ilgili kompozisyon


Kötü söyleme eşine ağu katar aşına kompozisyon
kötü söyleme eşine
İnsanların eşleri, ailesi ile iyi geçinmesi hayatlarının huzur içinde geçmesine vesile olur.Mutlu bir yuvanın anahtarı huzur ve karşılıklı anlayıştan geçmektedir.Bu nedenle eşlerin karşılıklı anlayış içinde olması gerekir.
“Kötü söyleme eşine ağu katar aşına” atasözünde ağu zehir anlamına gelmektedir.Burada kastedilen zehir aslında huzursuzluk,kavga ve gürültü anlamına gelmektedir.Bir yuva kuran insanların her zaman birbirlerine yumuşak davranmaları,tatlı dilli olmaları,hoş sohbet içinde anlayışlı olmaları beklenir.Şayet bunlar olmaz ise insanın huzuru kaçar ve yaşam zehir olur.Kalp kırmak kolay onarmak zor olur.Pişman olunacak davranışlardan kaçınmak gerekir.
Hayat hem kısa hem de çok uzun gelir insanlara.Hayatı paylaştığımız eşimize ufak tefek şeyler için kızıp kalbini kırmamak gerekir.Zira kırılan kalbin sevgisi azalır ve araya soğukluk girer.Böyle olduğu zaman da ilişkiler kötü bir hal almaya başlar.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Namaza hazırlık şartlarının önemi ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
kötü söyleme eşine zehir katar aşına kompozisyon, kötü söyleme eşine ağu katar aşina, kötü söyleme eşine agu katar aşına ile ilgili kompozisyon, kötü söyleme eşine zehir katar aşina anlamı

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı