Tarih: 16 Haziran 2015 Saat: 20:16

Misafirperverlik ile ilgili kompozisyon


Misafirperverlik ile ilgili kompozisyon örneği

Misafir rızkı ile gelir

Özellikle Türk halkı misafirperverliği ile tanınmaktadır.Ülkemiz çok eski medeniyetlerden bu yana gerek dini gerek örfi geleneklerinde her zaman misafirleri sevmiş ve baş tacı yapmıştır.

Misafir sevmek için misafir olmak gerekmektedir.İnsanların bir yere misafir olarak gittikleri zaman çekinerek hareket ettikleri görülür.Yabancı bir yerde yabancı yada sık görüşülmeyen kimseler ile olmak,insanların rahat olmaları önünde engeldir.Burada ev sahibinin sizi rahatlatması gerekmektedir.Ev sahibi sizi ne kadar güzel ve samimi ağırlar ise siz de memnun kalırsınız.İnsanların misafir olarak çektikleri rahatsızları bilmesi,kendilerine gelen misafiri empati yaparak ağırlamasını sağlamaktadır.

Bizim insanlarımız misafiri çok sever.Onları en güzel şekilde karşılar ve uğurlar.Kendi yemez misafirine verir.Misafir maddi olark zorlukları da getirecekmiş gibi düşünülmesine rağmen aksine bolluk ve bereket de olur.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
misafir ile ilgili soyleşi yazıları, misafirperverlik ile ilgili söyleşi, misafirperverlik kompozisyon, türk misafirperverliği ile ilgili yazı

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Diriliş,

Hatayın Starı