Tarih: 29 Ekim 2015 Saat: 13:51

Niçin İbadet Edilir Kompozisyon Örneği


Niçin ibadet edilir sorusunu açıklayan bir kompozisyon
niçin ibadet ederiz

Niçin ibadet ederiz
İbadet, Yüce Allah’ın insanların yapması için emir verdiği bedeni,mali ve hem bedeni hem mali eylemlerin yanı sıra Allh’ın rızasını kazanmak için yapılan güzel davranışlardır.İnsanların ibadet etmesinin temel nedeni Allah’a olan saygı ve sevgisini göstermek,emirlerine uymak ve yasakladığı şeylerden uzak durmaktır.
Allah’ın insanlara verdiği değerli ve güzel olan nimetlerinin bir teşekkürüdür ibadet.İbadet yalnızca bu dünya için değil aynı zamanda ahiret hayatı için de önemlidir.Zira yapılan tüm iyiliklerin ve kötülüklerin ahirette bir karşılığı olacaktır.Allah insanların iyi ve faydalı kullar olmasını istemektedir.Bu nedenle bazı yasaklar koymuş,emirler vermiş,yapılmasını ve yapılmamasını isteği şeyleri belirtmiştir.
Yaşamak,yemek,içmek,barınmak ve her türlü nimetten faydalanmak bizler için önemlidir.Bunları bizlere bahşeden Cenabı Allah’tır.Tüm bunların şükrü yine ibadet ile yapılmaktadır.Bizlere iyilik eden bir insana teşekkür ederiz.Bize hayat veren ve her şeyimizi karşılayan Allah’a teşekkür etmek ibadet ile olmaktadır.Ayrıca bu dünyanın geçici olduğu ve asıl hayatın ahirette olduğu bilinci bizlerin ibadet etmesi için en önemli gerekçesidir.Allah, cenneti buradaki yaptığımız iyi ve güzel şeylerin karşılığında bize verecektir.Ölümsüz bir hayat olan ahiret yurdunda mutlu ve huzurlu olmak için ibadet ederiz.
Cenabı Allah’ın insanların yapacağa ibadete elbetteki ihtiyacı yoktur.Fakat o bizlerin iyi,güzel ve doğru olanı yapmamızı istemektedir.Bu nedenle de bizler için kurallar emirler ve yasaklar koymuştur.Bizlere düşen bunlara uymak ve hem bu dünyada hemde ahirette mutlu olmak için ibadet etmektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Ülkemizin Doğal Güzelliklerini Anlatan Kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
niçin ibadet edilir kompozisyon, niçin ibadet ederiz ile ilgili kompozisyon, ibadet ile ilgili kısa kompozisyon, Niçin ibadet edilir kompozisyon yazınız, nicin ibadet edilir ile ilgili kompozisyon

7 Yorum var

1 | Anonim

30 Ekim 2015 ● 19:24

İnsanların niçin ibadet ettiklerini güzel bir şekilde açıklamışsınız.Kompozisyon güzel yazılmış,gereksiz bilgilere yer verilmemiş.Anlaşılır açıklayıcı ve güzel bir yazı teşekkürler.

2 | Sonsuz :)

4 Kasım 2015 ● 07:13

İbadet insanlar için bir amaç olmalıdır. Çünkü bu dünyada ne için neden ve nasıl yaşadığımız önemlidir. İnanç hayatı daha doğru ve güzel yaşamak için bir yol olmalıdır. Bu yazıyı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim

3 | oğuzhan

17 Kasım 2015 ● 17:27

niçin ibadet edilir neden ibadet edilir sorusuna cevap buldum

4 | Anonim

23 Kasım 2015 ● 20:01

Çok işime yaradı

5 | buse

24 Ekim 2016 ● 16:10

Güzel,işime yaradı

6 | emirhan

25 Ekim 2016 ● 21:26

güzel olmuş çok anlamlı yazanın eline sağlık

7 | hlil

6 Aralık 2016 ● 21:40

çok güzel beğendim bu siteyi çok seviyorum

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı