Tarih: 18 Eylül 2015 Saat: 15:28

Orman ile ilgili kompozisyon örneği


Orman

Orman ile ilgili kompozisyon

Orman, çeşitli ve yetişkin ağaçların sık bir biçimde bir arada bulunduğu geniş alanlara verilen bir isimdir. Orman sadece bir terim değil; aynı zamanda yaşamın kaynağıdır.

Bitkiler karbondioksit alıp oksijen verirler. İnsanlar ise oksijen alıp karbondioksit verirler. Doğal bir döngü söz konusudur. Bu durumda insanın yaşaması için gereken oksijeni bitkiler sağlar. En önemli oksijen kaynağı da kuşkusuz ağaçtır. Bir ağacın dört insan için oksijen ürettiği bilinmektedir. Bu durumda ağaçsız bir dünya düşünmek pek mümkün değildir. Ormanların varlığı da bu durumdan kaynaklanır. Bol ağaçlı ormanlar insalar ve diğer canlılar için çok önemlidir. Ormanlardaki yaşlı ağaçlar kesilerek eşyaya dönüşür ve yerine yeni fidanlar dikilir. Çünkü ormanlar kaybedilemeyecek kadar değerlidir. Orman aynı zamanda bazı hayvanlar için yuvadır. Dünyadaki tüm ağaçların yok olması insan neslinin birkaç saat içinde tükenmesine neden olacaktır.

Orman tüm canlılar için bir yaşam kaynağıdır. Zaman zaman insan hatası sonucu yok olsa bile ormanların yaşatılmasını sağlamamız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
orman ile ilgili kompozisyon, orman, orman resmi, ormanla ilgili kompozisyon, ormanla ilgili kompozisyonlar

3 Yorum var

1 | Anonim

23 Eylül 2016 ● 18:57

çok güzel ögretmen tam puan verdi

2 | alara

16 Aralık 2016 ● 22:17

çooookkkkkk teşekkür ederim ya ögretmen 100 verdi sözlü notu

3 | hataylı levent

1 Ocak 2017 ● 21:30

çok mütişh 🙂

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı