Tarih: 23 Ekim 2016 Saat: 9:04

Planlı çalışmanın önemi ile ilgili kompozisyon


Zaman ve kalite için planlı çalışmak
Plan yapmak hayatımızın bir parçasıdır.Planlı olmak, plan yapmak yapılacak olan işin düzenli, vaktinde ve kaliteli olmasını sağlamaktadır.Gerek iş hayatında gerek ödevlerimizi, derslerimizi yaparken bir plan içinde hareket etmek bizlere çok şeyler katacaktır.

Öğrencilerin derslerini bir plan içinde yapmaları kendilerine düzeni ve sorumluluğu getirecektir. Plansız yapılan her şeyin sonucu kötü olmaktadır. Zaman bizler için çok önemlidir.Bu zamanı doğru değerlendirmenin bir yolu da planlı olmaktır. Örneğin yapmamız gereken üç tane ödev var ise bu ödevleri bir planlama yaparak yapmak bizlere zaman, düzen ve kalite sağlar. Plansız yapılacak olan şeylerin daha fazla zaman alacağını ve yapacağımız şeylerden randıman alamayacağımızı bilmemiz gerekir. Planlama yapmak aslında bir disiplin gerektirmektedir.

Hayatımızın her alanında planlı olmak ve planlı çalışmak bizler için gereklidir. Çalışmak bir disiplin ise plan yapmak da bir disiplin gerektirmektedir. Çalışırken zamandan ve kaliteden ödün vermemek için planlı olmayı ihmal etmemek gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
disiplin ve calismanin onemi hakkinda yazilar, planlı çalışma ile ilgili kompozisyon, planlı çalışmayla ilgili sonuç bolumu

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı