Tarih: 16 Temmuz 2015 Saat: 11:43

Rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon kısa


Rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon

Başkasına zarar bize zarar demektir

İnsanların her zaman yaptıkları yada yapacakları hareket ve davranışların bir karşılığı,bir tezahürü vardır.Bu nedenle ilk önce düşünmek ve karlarını, zararlarını hesap etmek gerekir.Bilinmelidir ki kişi yaptığı her hareketten sonra bir netice olacaktır.

Rüzgar eken fırtına biçer atasözünde anlatılmak istenen şeyin aslında insanların yaptıkları davranışların,eylemlerin bir neticesi olacağı ve bu neticenin en çok kendisini ilgilendirdiğidir.Örneğin başkasına küfür eden birisinin sinirlenip kendisine vurması gibi.Yani eğer o küfürü etmese kendisine vurulmayacaktı.Bu nedenle insanların başkalarına zarar vermemesi ve verdiği takdirde kendisinin daha büyük zararlar ile karşılaşacağı unutulmamalıdır.

Hayat içinde başımıza bir çok olayların gelebilmesi bizlerin yaptığı yanlış ve hesapsız durumlardan olduğu da bilinmelidir.Hayatımızda yapacağımız her hareketin başkalarına zarar vermemesi için önceden hesap edilmesi ve düşünülmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon, rüzgar eken fırtına biçer atasözünün kompozisyonu, rüzgar eken fırtına biçer kompozisyon, Rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kısaca kompozisyon, Rüzgar eken fırtına biçer ile alakalı kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı