Tarih: 28 Nisan 2016 Saat: 19:49

Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz kompozisyon örneği


tarlada izi olmayan
Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz kompozisyon
Emeksiz ürün beklenmez
İnsanların bazı şeyleri elde etmeleri verdiği emekler ile doğru orantılıdır.Nasıl ki bir tarla ekilir, sürülür, gübrelenir, ve sulanır ise neticesinde ürün mahsul alınarak emeğin karşılığı alınır ise aynen bu şekildedir.

Hayatımızın her alanında çalışmak, emek vermek istediğimiz sonucu almamız için gereklidir.Ders çalışan öğrenci bunun neticesinde başarılı olur, sınavlardan yüksek not alır ve istediği meslek ile ilgili okula gidebilir.Emek vermek, çabalamak hayatın bir gerçeğidir.Hayatın bir karşılığı olarak da olaya bakılabilir.Çalışmak ve karşılığını beklemek doğal bir sonuçtur.İnsanlar neye sahip olmak isterler ise o yolda mutlaka çalışmaları gerekmektedir.Sadece sonuca odaklanmak ve çalışmadan olmasını beklemek akla uygun değildir.

İnsanların hayattan ne bekledikleri ve ne istedikleri onların çalışma hedefleri ile ilgili olmalıdır. Şayet çok şey istiyorsak çok çalışmak gerekir.Çalışmadan olmasını beklemek hayal dünyasında olmak anlamına gelir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Geç gelen adalet adalet değildir kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz kompozisyon, tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz kompozisyon örnekleri, tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz kompozisyon kısa, tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz, Tarlada izi olmayan harmanda yüzü olmaz komposizyon

1 Yorum var

1 | Sıkıysa öğren

29 Kasım 2016 ● 17:47

Ben bir örnek istemiştim fakat bulamadım bir cümle içinde kullanmanızı ve örnek olarak sunmanızı rica ediyorum

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı