Tarih: 04 Kasım 2016 Saat: 20:58

Temizlik imandan gelir ile ilgili kompozisyon örneği


Temiz olmak dinimizin emridir

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed hadisi şeriflerinde “temizlik imandan gelir” buyurmuşlardır.İnsanların sağlıklı olmaları ile temiz olmaları arasında önemli bir bağ bulunmaktadır.İslam dini aynı zamanda temiz olmayı bizlere mecbur kılmaktadır.
Müslümanlar her ibadetini yaparken temiz olmak zorundadır.Abdestli olmak, gusletmek, temiz giyinmek, güzel kokular sürmek dinimizde önemlidir.Zaten abdest ve gusül farzdır.İnsanları temiz olmaya teşvik eden bir dine mensup olmak da ayrıca bizim için büyük bir lütuftur.Müslümanların temizliğe önem vermeleri dinlerine de önem vermeleri anlamına gelir ki bu da temizliğin imandan geldiğine bir işarettir. İçinde Allah sevgisi ve inancı olan bir Müslümanın pis olması beklenemez. Peygamber efendimiz örnek alan biri temizliğe de büyük önem verir.
Temizlik hem sağlığımız hem de dinimiz için büyük önem taşır. Bizlere düşen temiz olmak ve hem sağlığımızı hem de dinimizin gereğini yerine getirmektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Hamama giren terler atasözü ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
Temizlik imandan gelir ile ilgili çizim resim, temizlik imandandır kompozisyon, dinimizde temizlikle ilgili kompozisyon, temizlik imandan gelir hadisinin dinimizle ilişkisi nedir, Temizlik imandan ile ilgili kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı