Buradasınız : Ana sayfa » Eğitim Dünyası

Tarih: 08 Kasım 2015 Saat: 10:57


Sponsorlu Bağlantılar

Önemli kültürel zenginliklerimiz nelerdir kısacakültürel zenginliklerimiz
Ülkemizin önemli kültürel zenginlikleri kısaca
Türkiye’nin önemli kültürel zenginlikleri
Ülkemizin yerleşim yeri ve coğrafi konumu, bir çok medeniyete ev sahipliği yapması nedeni ile bir çok kültürel enginlikleri vardır.Bu kültürel enginlikler daha çok tarihi eserler,doğal güzellikler olarak kendini göstermektedir.
İstanbul’da bir çok tarihi kültürel zenginlikler vardır.Bunların bazıları Süleymaniye cami,Ayasofya,Sultan Ahmet cami,Yerebatan sarnıcı,Topkapı Sarayı,Yeni cami,Eyüp Sultan,Haliç,İstanbul Boğazı,irili ufaklı bir çok cami,medrese,köprü,türbeler,tarihi eserler.
Ülkemizin doğu kesimlerinde yine İshak paşa sarayı,Van gölü,Çifte Minareli cami,güyeydoğuda,Nemrut dağı ve kalıntıları,balıklı göl ve yöresel yemekler,Karadeniz’de Sumeal manastırı,köprüler doğal güzellikler,Akdeniz de bir çok kaleler,yivli minare,Aspendos,perge,açık hava müzeleri,şelaleler,damlataş mağarası,düden şelalesi,Egede Efes antik kenti,İç anadoluda Göreme,kapadokya gibi bir çok kültürel zenginliklerimiz vardır.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız İyi bir dinleyici olmak için nasıl davranmak gerekir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
külturel zenginliklerimiz, ülkemizin kültürel zenginlikleri, türkiyenin kültürel zenginlikleri, ülkemizin kulturel zenginlikleri nelerdir, kültürel zenginliklerimiz nedir

1 Yorum var

1 | Erdem

2 Ocak 2016 ● 15:01

Vallaha işime yaradı tşk ederim çok işime yaradı

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı