Buradasınız : Ana sayfa » Genel Yazılar

Tarih: 02 Kasım 2015 Saat: 19:59


Sponsorlu Bağlantılar

Kanın kalpte başlayıp kalpte son bulan yolculuğukanın yolculuğu
Kanın kalpte başlayıp kalpte biten yolcuğu iki şekilde olmaktadır. olmaktadır.Bunlara küçük ve büyük kan dolaşımı adları verilmektedir.
Sol karıncıktan aort yoluyla vücuda pompalanan temiz kan, atardamarlar, arteriyoller ve kılcal damarlarla dokulara yayılır. İçerdiği oksijenin büyük bir bölümünü dokularda bırakıp metabolizma artıkları ve karbondioksiti yüklendikten sonra venüller ve toplardamarlarla sağ kulakçığa döner. Buradan sağ karıncığa geçip akciğer atardamarıyla akciğerlere taşınır. Kirli kan, akciğerlerdeki hava keseciklerinin duvarındaki kılcal damarlarda gerçekleşen gaz alışverişi sonucunda, içerdiği karbondioksiti havaya verir, oksijen alır. Akciğer toplardamarıyla kalbin sol kulakçığına geri dönüp vücuda pompalanmak üzere sol karıncığa geçer.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız Kalkınmada Sanayinin Önemi Nedir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
kanin kalpte baslayip kalpte son bulan yolculugu, kanın kalpte başlayıp kalpte son bulan yolculuğu bilmecesinin cevabı nedir, akciger ve kalbi dinlemeye yarayan arac, kanin kalpte başlayıp kalpte son bulab yolculuğu, kan hücresinin kalpten başlayan yolculuğu

3 Yorum var

1 | Berrenazmelek

7 Kasım 2015 ● 20:12

Bence biraz zor ama siz basarabilirsiniz size guvenim çok

2 | flama bayrak

6 Ocak 2016 ● 16:11

teşekür 🙂

3 | Anonim

10 Ekim 2016 ● 14:22

Kanın kalpte başlayıp kalpte son bulan yolculuğu nedir

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı