Tarih: 28 Ekim 2016 Saat: 20:53

Bölgelerimizin meşhur yemekleri nelerdir


Bölgelerimizin meşhur yemekler

Marmara bölgesi yöresel yemekleri: Tekirdağ köftesi, Çiğ börek, Mengen çorbası, İskender kebabı, İnegöl köftesi, Zeytinyağlı türlü, Höşmerim ve Kemal paşa tatlısı.

Ege bölgesinin yöresel yemekleri: İzmir köftesi, Patlıcan çığırtması, kabak tatlısı, Kabak çiçeği dolması, Tarhana çorbası, Ebe gümeci salatası ve El basan tava.

Ak deniz bölgesi yöresel yemekleri: İçli köfte, Humus, Künefe, Adana kebabı, Tantuni, Kaytaz böreği, Biberli ekmek ve Yüksük çorbası.

İç Anadolu bölgesi yöresel yemekleri: Ankara tavası, Etli ekmek, Arabaşı, Düğün pilavı, Tatar böreği, Keşkek, Batırık ve Kayseri mantısı.

Karadeniz Bölgesi yöresel yemekleri: Hamsi buğulama, Karalahana çorbası, Mengen pilavı, Laz böreği, Mısır ekmeği ve Mıhlama.

Doğu Anadolu bölgesi yöresel yemekleri: Cağ kebabı, karışık kuru dolma, Kapama, Erişte aşı, Katmer, Malatya pilavı ve Tarhana çorbası.

Güneydoğu Anadolu bölgesi yöresel yemekleri: Ciğer kebabı, Mercimekli köfte, Kaburga dolması, Aran çorbası, Çiğ köfte, Baklava, Kadayıf ve Yuvalama.

Sponsorlu Bağlantılar


Önceki yazımız Hatay'ın oruk yemeği tarifi konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
bolgelerimizin yemekleri arastır

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Diriliş,

Hatayın Starı