Buradasınız : Ana sayfa » Kompozisyon örnekleri

Tarih: 04 Kasım 2015 Saat: 17:29


Sponsorlu Bağlantılar

Atatürk ve çocuk ile ilgili kompozisyonatatürk ve çocuk
Atatürk ve çocuk kompozisyon örneği

Mustafa Kemal Atatürk çocukları çok sever onlara çok değer veriridi.Onların eğitim ve öğretimlerinin kaliteli olması için bir çok çalışmalar yapmıştır.
Atatürk 23 nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını tüm çocuklara armağan etmiş ve bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yapmıştır.Dünyada çocukların bayram günü olan tek gün olan 23 nisan Atamızın çocuklara ne kadar değer verdiğini göstermektedir.Eğitimde Latin alfabelerinin kullanılması yine çocukların kaliteli eğitim almalarını,dünyadaki gelişmiş ülkelerdeki çocuklar ile aynı haklara sahip olmasını istemiştir.Kendisi çocukları çok sevdiği için manevi bir de kızı vardır.Sabiha Gökçen olan bu bayan Atatürk ile anılarını anlatmıştır.
Atatürk ülkenin geleceğinin çocukların ve gençlerin elinde olması nedeni ile bunu görmüş ve bugünün küçükleri yarının büyükleri olarak onlara her türlü imkanı sağlamıştır.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız Trafik ile ilgili kompozisyon çalışması konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
atatürk ve çocuk, çocuk ile ilgili kompozisyon, atatürkün cocuk ile ilgili kompozisyon, cocugunu anlatan kompozisyon, türk kürt kardeştir konuluğu ile ilgili kompozisyon seçmeli yazarlık

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı