Buradasınız : Ana sayfa » Kompozisyon örnekleri

Tarih: 13 Haziran 2015 Saat: 20:23


Sponsorlu Bağlantılar

Bayrak ve bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon örneğiBayrak ve bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon

Türk Bayrak Kırmızı Ay Yıldız

Bayrak Demek

Bayrak bir milletin bağımsızlığının kuşkusuz yegane sembollerinden biridir. Her milletin sahip olduğu bir milli marş olmayabilir, lakin her hür milletin bayrağı olmalıdır. Bayrak bağımsızlıktır. Bayrak zaferdir.

Kendi bağımsızlığını kazanmış devletler bayrak sahibidir. Bayrak sadece bir kumaş parçası olarak görülmemelidir. Bayrağın rengi, üzerindeki işaret bir şeylere göndermedir ve bu göndermeler milletin önceliklerini yansıtmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin sahip olduğu bayrağı düşünelim; milletimizin bayrağı ay yıldızlı al bayraktır. Bu bayraktaki kırmızı renk şehit kanını temsil eder. Hilal ve yıldız ise bağımsızlığımızın sembolü olarak bilinmektedir. Yani bayraktaki görsellik sadece göz zevkine değil kalbe de hitap etmektedir.

Bayrak bir milletin hürriyetinin en mühim hadisesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle bayrağımızı sevmeli ve ilelebet korumak için her türlü fedakarlığı yapmalıyız.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
bayrak sevgisi, bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon, bayrak sevgisi ile ilgi kombasisyon, bayrak sevgisi ile ilgili yazi, bayrak sevgisi ile kompozisyon

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı