Buradasınız : Ana sayfa » Kompozisyon örnekleri

Tarih: 02 Mart 2016 Saat: 17:15


Sponsorlu Bağlantılar

Sanatın insan ve toplum hayatındaki önemi nedir kompozisyon örneğiSanatın insan ve toplum hayatındaki önemi
sanatın önemi
Sanat insanların ortaya koyduğu estetik ve hayal gücünün birleşerek ortaya çıkarttığı eser olarak da adlandırılmaktadır.Sanat bir medeniyetin toplumun göstergesi de olmuştur.İnsanların yaşadığı coğrafyanın ,kültürün,birikimlerinin eseridir.

Sanat insanlar ve toplum için hep önemli olmuştur.Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” özdeyişi sanatın önemine vurgu yapmaktadır.Sanat insanların hayal gücü ve becerilerinin birleşimi ile olmaktadır.Her insanın değişik bir sanat dalına yatkınlığı ve sevgisi vardır.Bu insanların deşarj olmasına, ruhsal dinlenmeye ve para kazanmasına vesile olmaktadır.Toplum olarak mimariden diğer sanat dallarına kadar ortaya konan eserlerin çok olması dünya üzerinde de değer kazanmakta ve insanların sanatsal etkinlikleri görmek için ülkemize gelmesine neden olmaktadır.Sanatın bir de maddi kısmı vardır.Sanatın para ile ölçülmesi çok doğru olmasa bile sanat turizm, turizm ise döviz ve gelir demektir.

Sanat üzerinden yüzyıllar geçse bile değerinden bir şey kaybetmemektedir.Sanatsal eserlerin varlığı ülkelerin ve insanların kültürel zenginlikleridir.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız Adalet mülkün temelidir ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
sanatın insan hayatındaki önemi, sanatın insan hayatındaki önemi ile ilgili kompozisyon, sanat neden önemlidir, sanatın hayatımızdaki önemiyle ilgili kompazisyon, sanat bir toplum için neden önemlidir

2 Yorum var

1 | Humeyrza

10 Mart 2016 ● 07:38

Cok guzel

2 | isim

10 Mart 2016 ● 18:57

çok güzel

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı