Buradasınız : Ana sayfa » Kompozisyon örnekleri

Tarih: 28 Nisan 2016 Saat: 19:49


Sponsorlu Bağlantılar

Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz kompozisyon örneğitarlada izi olmayan
Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz kompozisyon
Emeksiz ürün beklenmez
İnsanların bazı şeyleri elde etmeleri verdiği emekler ile doğru orantılıdır.Nasıl ki bir tarla ekilir, sürülür, gübrelenir, ve sulanır ise neticesinde ürün mahsul alınarak emeğin karşılığı alınır ise aynen bu şekildedir.

Hayatımızın her alanında çalışmak, emek vermek istediğimiz sonucu almamız için gereklidir.Ders çalışan öğrenci bunun neticesinde başarılı olur, sınavlardan yüksek not alır ve istediği meslek ile ilgili okula gidebilir.Emek vermek, çabalamak hayatın bir gerçeğidir.Hayatın bir karşılığı olarak da olaya bakılabilir.Çalışmak ve karşılığını beklemek doğal bir sonuçtur.İnsanlar neye sahip olmak isterler ise o yolda mutlaka çalışmaları gerekmektedir.Sadece sonuca odaklanmak ve çalışmadan olmasını beklemek akla uygun değildir.

İnsanların hayattan ne bekledikleri ve ne istedikleri onların çalışma hedefleri ile ilgili olmalıdır. Şayet çok şey istiyorsak çok çalışmak gerekir.Çalışmadan olmasını beklemek hayal dünyasında olmak anlamına gelir.

Sponsorlu BağlantılarÖnceki yazımız Geç gelen adalet adalet değildir kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz kompozisyon örnekleri, tarlada izi olmayanın harmanda gözü olmaz kompozisyon örnekleri

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Google Arama

Sitede Ara


Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Hatayın Starı